• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Wspominamy tryumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Nastrój Niedzieli Palmowej i czytana Męka Pańska wprowadzają nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 16.15. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Dzisiaj po raz kolejny przejdzie ulicami naszego miasta Ostrowiecka Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zakończenie w kościele Matki Odkupiciela na os. Rosochy. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu, do środy włącznie, będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 17.40 (przed Mszami Świętymi i w ich czasie). Spowiedź św. będzie również w Wielki Piątek od godz. 20.00 do 22.00.
 4. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 7.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię - modlitwę brewiarzową.
 5. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja. Godzina Święta o godz. 22.00. Zakończenie Adoracji o godz. 23.00.
 6. W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 do godz. 17.30. Na stoliku pod chórem są listy, na które zachęcamy Parafian do wpisywania się na czuwanie w kościele w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w ciągu dnia. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (pierwszy dzień nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego). Droga Krzyżowa o godz. 17.30. O godz. 18.00 rozpoczęcie Ceremonii Wielkiego Piątku i całonocna adoracja Pana Jezusa w Grobie według harmonogramu zamieszczonego w gablocie parafialnej. Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczone są na Grób Pański. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie dwóch posiłków lekkich i jednego do syta.
 7. W Wielką Sobotę od godz. 7.00 adorujemy Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do 12.00, co pół godziny. W Wólce Bodzechowskiej poświęcenie pokarmów o godz. 11.00 przy Kapliczce Matki Bożej Fatimskiej. Ceremonie Wielkiej Soboty rozpoczynamy o godz. 19.00. Przynosimy na tę uroczystość świece z kołnierzykami zabezpieczającymi wosk.
 8. W przyszłą niedzielę - Wielkanoc. Rezurekcja o godz. 6.00. Następne Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
 9. Prosimy Parafian, aby na procesję rezurekcyjną przygotowali sztandary, feretrony oraz baldachim i wzięli czynny udział w procesji.
 10. W Wielką Środę o godz. 9.00 prosimy Parafian o pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła. Ks. Grzegorz serdecznie zaprasza do pomocy przy robieniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.30.
 11. Całą Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich zaangażowanych w liturgie poszczególnych dni Triduum Paschalnego prosimy o punktualne przychodzenie na próby ceremonii w następującym porządku: w Wielki Czwartek na 17.30; w Wielki Piątek na 17.00; w Wielką Sobotę na 18.15. Bardzo prosimy o odpowiedzialne podejście do tej kwestii.
 12. Dziewczynki ze scholki i ich rodziców informujemy, że cotygodniowe spotkanie w Wielki Piątek się nie odbędzie. Kolejna próba śpiewu będzie dopiero tydzień później, 21 kwietnia o 15.30.
 13. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i środę.
 14. Posłańców (tych, którzy jeszcze nie wzięli) zapraszamy po odbiór „Listu do Parafian z życzeniami”.
 15. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne oraz paschalik (święcę).
 16. W poprzednim tygodniu pochowaliśmy śp. Mirosława Wtorek i śp. Czesława Skrok. We wtorek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Kazimiery Kuc. W naszych modlitwach polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.
Szczęść Boże!