• 3_stanislaw.JPG
  • Remont.jpg

 Wyjątkowe to święta, bo łączą ludzkie serca.
Są to święta zgody, miłości, radości.
Ludzie lgną do siebie, bo wspólnie chcą się radować i dzielić się tym, co mają.
Gdy nie mogą świąt spędzić razem.
Łączą się myślami, telefonują do siebie, ślą życzenia.

Pragniemy złożyć Wam Drodzy Parafianie i Mili Goście jako
Wasi duszpasterze życzenia w dniu Bożego Narodzenia.Zawsze, gdy wybaczamy sobie nawzajem, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, gdy mamy zrozumienie dla innych jest Boże Narodzenie.
Zawsze, gdy komuś pomożemy, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, gdy próbujemy nadać swojemu życiu nowy sens, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, gdy patrzymy na siebie oczami serca i z uśmiechem, jest Boże Narodzenie.


Bo urodziła się Miłość.
Bo urodził się Pokój.
Bo urodziła się Sprawiedliwość.
Bo urodziła się Nadzieja.
Bo urodziła się Radość.
Bo urodziło się Miłosierdzie.
Bo urodził się Chrystus Pan!

Wasi Duszpasterze

Zapraszamy do galerii z Pasterki...

24 grudnia w kalendarzu wspominamy Adama, naszego prarodzica, w Tradycji uznawanego za świętego. Jest on patronem naszego proboszcza - ks. Adama Gucwy SCJ. Z tej okazji nasz Solenizant sprawował uroczystą Mszę Świętą o godz. 10.00. Na tej Eucharystii złożyliśmy ks. Adamowi okolicznościowe życzenia i modliliśmy się za Niego.

Księdzu Proboszczowi Adamowi życzymy nade wszystko Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Świętych oraz wielu łask z nieba. Niech każdego dnia towarzyszy Mu również ludzka dobroć, życzliwość i wszelka pomoc.

Zapraszamy do galerii...

W dniach 10-13 grudnia br. w naszej parafii odbyły się rekolekcje adwentowe, które prowadził ks. Wiesław Pietrzak SCJ z Krakowa. Rekolekcjonista poprzez głoszone Słowo Boże zachęcał nas do troski o wiarę i praktykę sakramentów. Czynił to z wielkim zaangażowaniem i wieloletnim doświadczeniem oraz prostym językiem. Przez te kilka dni gromadziliśmy się w kościele, aby zadbać o dobre przygotowanie się do świąt Narodzenia Pańskiego, zwłaszcza poprzez spowiedź.

Zapraszamy do galerii...

W niedzielę, 10 grudnia br., na Mszy Świętej o godz. 11.30 ks. Grzegorz Siedlarz SCJ pobłogosławił medaliki dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Św. Jest to kolejny krok na drodze dobrego przygotowania się do pięknej majowej uroczystości. Mamy nadzieję, że dzieci te będą chętnie nosić medaliki i tym samym z odwagą pokazywać, że nie wstydzą się Boga w swoim życiu.

Zapraszamy do galerii...

10 - 13 grudnia  2017 r.

 

Niedziela (10 XII)
730 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
1000 – Msza Święta z nauką dla wszystkich  
1130 – Msza Święta z nauką dla dzieci
1700 – Msza Święta z nauką dla wszystkich


Poniedziałek (11 XII)
1000 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
1600 – Msza Święta z nauką dla dzieci (roraty)
1700 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
1830 – Nauka dla młodzieży (kandydaci do bierzmowania: Szkoła Podstawowa klasy VI i VII oraz Gimnazjum  klasy II, III)

Wtorek (12 XII) - dzień spowiedzi św.
Spowiedź św. 900 - 1030
1000 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
1600 – Msza Święta z nauką dla dzieci (roraty)
Spowiedź św. 1630 - 1800
1700 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
1830 – Nauka dla młodzieży (kandydaci do bierzmowania): po nauce - spowiedź św.

Środa (13 XII) – Zakończenie rekolekcji        
1000 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
1600 – Msza Święta z nauką dla dzieci oraz kandydatów do bierzmowania (roraty)
1700 – Msza Święta z nauką dla wszystkich (oraz kandydaci do bierzmowania)

 

ks. Wiesław Pietrzak SCJ
(Kraków)
rekolekcjonista

Dziś, w niedzielę 3 grudnia, w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Czas Adwentu, który nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania, obfituje w zwyczaje i symbole. Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem.
Wraz z początkiem Adwentu, w Pierwszą Niedzielę Adwentu, w Kościele w Polsce rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Na ten rok Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Program Duszpasterski Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
To pierwsza część dwuletniego programu duszpasterskiego na lata 2017-2019. Ma ona na celu przybliżenie nam wszystkim Osoby Ducha Świętego i Jego darów, jakie otrzymujemy w sakramencie bierzmowania.
 
Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Niech częste uczestniczenie w tym czasie we Mszy Świętej Roratnej i w rekolekcjach pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.

Na Mszy Świętej o godz. 10.00 modliliśmy się za Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które posługują na terenie naszej parafii. Ogarnialiśmy ich modlitwą, ponieważ w tym roku przeżywają jubileusze swojego istnienia oraz działalności apostolskiej w naszej diecezji i na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Na tej Mszy Świętej ks. proboszcz Adam Gucwa SCJ poświęcił też opłatki, które zostaną rozniesione do rodzin w naszej parafii.

Natomiast na Mszy Świętej o godz. 11.30 modliliśmy się za wszystkie rodziny w naszej parafii. Została także wtedy przybliżona wspólnota Domowego Kościoła, do której każde małżeństwo katolickie w naszej parafii może przynależeć. Członkowie tej wspólnoty i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. włączyły się czynnie w posługi liturgiczne. Po Eucharystii odbyło się spotkanie w parafialnej kawiarence i skierowane było ono do małżeństw, które chciałby włączyć się w szeregi tej wspólnoty.
Na tej Mszy Świętej ks. Proboszcz pobłogosławił lampiony adwentowe, z którymi dzieci będą przychodzić na Roraty.Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorosłych
do wzięcia udziału w Mszach Świętych Roratnich, które odprawiamy
od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

Zapraszamy do galerii...

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia - wszechświata. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów.

Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO). Z tego też względu na Mszy Świętej o godz. 11.30 zostali przyjęci nowi kandydaci do LSO (8 osób) oraz nowi ministranci (6 osób). Natomiast pozostali członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza odnowili swoje przyrzeczenia służby przy ołtarzu Jezusa. Wszystkim im życzymy wielu łask, potrzebnych do spełniania swoich posług oraz ciągłego zapału.

Zapraszamy do galerii...

W piątek, 17 listopada, swoje imieniny obchodził ks. wikariusz Grzegorz Siedlarz SCJ. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 17.00 modliliśmy się w intencji Solenizanta. Najpierw życzenia złożył ks. Proboszcz, a następnie przedstawiciele grup parafialnych, wśród których nie zabrakło najmłodszych parafian - zwłaszcza ministrantów i scholistek.

Księdzu Grzegorzowi życzymy Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i zakonnym oraz opieki Matki Bożej i patrona - św. Grzegorza Cudotwórcy.

Zapraszamy do galerii...

11 listopada  br. obchodzimy 99. rocznicę odzyskania niepodległości.  Jest to jedno z najważniejszych świąt narodowych. W święto to w naszym kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Stanisława BM  o godz. 17.00 była sprawowana Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. proboszcza Adama Gucwy SCJ. Po niej o godzinie 17.45 odbył się spektakl pt. „OJCZYZNA JAK MATKA” na podstawie kazań ks. Piotra Skargi  w reżyserii i wykonaniu aktora Jana Krzysztofa Szczygła.

Zapraszamy do galerii...

W środę, 8 listopada br., udało się w końcu zamontować dzwon na odbudowanej wieży naszego kościoła parafialnego. Wcześniej został on odrestaurowany przez konserwatora zabytków i właśnie te prace trwały tak długo. Było to kolejne ważne wydarzenie, które nie umknęło też miejscowej "Gazecie Ostrowieckiej". Cieszymy się, że - po ok. 40 latach milczenia - już za niedługo zacznie on dzwonić przed nabożeństwami i Mszami Świętymi.

Zapraszamy do galerii...

 

Zachęcamy też do przeczytania artykułu o powyższym wydarzeniu, który znajduje się na stronie "Gazety Ostrowieckiej"...