• 3_stanislaw.JPG
  • Remont.jpg

Święto Świętej Rodziny to dzień w Kościele, który przypomina, że rodzina ma w zamyśle Pana Boga ogromne znaczenie. Dlatego też w wielu parafiach - w tym i w naszej - małżeństwa odnawiają swoję małżeńską przysięgę. Chcą w ten sposób sobie nawzajem ponownie zadeklarować, że są zdecydowani być ze sobą do końca życia. I W naszej parafii tę przysięgę odnowiło prawie 30 małżeństw. Serdecznie im gratulujemy!

Po Mszy świętej wszyscy udaliśmy się do salki parafialnej, by wspólnie świętować przy zastawionym stole i śpiewie kolęd.

 

Zapraszamy do galerii...

Z miłości do każdego z nas Bóg stał się człowiekiem!

To jedna z podstawowych tajemnic naszej wiary. Ta tajemnica łączy niebo z ziemią - rzeczy widzialne i niewidzialne. Bóg stał się takim jak my i żył tak jak my. Znał ubóstwo, konieczność pracy, był popularny i odrzucony. Nic co ludzkie nie było Mu obce. Dzięki temu pokazał, że codzienność każdego z nas może nas prowadzić do nieba.

Z okazji Świąt życzymy Wam, drodzy parafianie, ciągłego odkrywania Boga obecnego w Waszej codzienności. Niech Jego miłość prowadzi każdego z nas przez życie.

Wasi duszpasterze:

ks. Adam
ks. Ryszard
ks. Jakub

Nasz ks. Proboszcz obchodzi swoje imieniny 24 grudnia. Ale że w tym dniu wypada Wigilia Bożego Narodzenia, to parafianie zgromadzili się na Mszy św. dzień wcześniej - 23 grudnia - by solenizantowi złożyć najserdeczniejsze życzenia. 

Dziękujemy ks. Adamowi za jego zabieganie o stan duchowy naszej wspólnoty i materialny kościoła. Z całego serca życzymy zdrowia, sił i gorliwości w dalszej pracy. Niech Pan Jezus błogosławi!

Zapraszamy do galerii...

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w naszej parafii wracamy do tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej, tzw. "kolędy". Księżą będą chodzić "od domu do domu", by się modlić o Boże błogosławieństwo dla rodzin i rozmawiać o sprawach ważnych dla parafii. Ze względu na to, że ostatnia tradycyjna kolęda była trzy lata temu, przypominamy by na czas wizyty księdza przygotować na stole krzyż, świecę i wodę święconą z kropidłem (jeśli ktoś nie będzie miał wody święconej, to prosimy by powiedzieć o tym przed modlitwą). Niech wszyscy domownicy zgromadzą się w pokoju, a zwierzęta domowa będą schowane. 

Zapoznając się z PLANEM KOLĘDY prosimy, by szczególnie zwrócić uwagę na godziny jej rozpoczęcia na poszczególnych ulicach.

Rekolekcje Adwentowe

4 - 7 grudnia  2022 r.

Ks. Czesław Bloch SCJ

Niedziela  (04. XII)

  7.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich      

11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

W sobotę 26 listopada nasza parafialna scholka pojechała do Stopnicy na 2 Festiwal Piosenki Religijnej "Wyśpiewam Serce". 13 dziewczyn pod opieką s. Małgorzaty, p. Katarzyny Szpikowskiej i ks. Jakuba dzielnie stanęło do zawodów śpiewaczych z dziewięcioma innymi scholami z różnych zakątków Polski. Nasze dziewczyny zaśpiewały dwie piosenki: "Paciorek za paciorkiem" i "Uwielbiajcie Pana" i tymi dwoma piosenkami zdobyły na festiwalu wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy! Poza festiwalem dziewczyny wzięły również udział w warsztatach wokalnych.

 

Zapraszamy do galerii...