• 3_stanislaw.JPG
  • Remont.jpg

 

 

A Słowo ciałem się stało

i zamieszkało między nami"

Kochani Parafianie, Drodzy Goście, Razem z Maryją i Józefem, naśladując ich prostotę i pokorę, klękamy przed Słowem, które stało się Ciałem: Jezusem Chrystusem, naszym Zbawicielem. Pochylamy się w cichej adoracji nad wielką tajemnicą Wcielenia, które napełnia radością i pokojem każdego, kto przyjmuje Dziecię Jezus do swojego serca. Niezgłębiony jest Bóg w swojej miłości! Oto przychodzi […]. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Mszy Świętej - Pasterki

Zapraszamy do galerii...

24 grudnia w kalendarzu wspominamy Adama, naszego prarodzica, w Tradycji uznawanego za świętego. Jest on patronem naszego proboszcza - ks. Adama Gucwy SCJ. Z tej okazji nasz Solenizant sprawował uroczystą Mszę Świętą w dniu 23 grudnia br. o godz. 18.00. Na tej Eucharystii złożyliśmy ks. Adamowi okolicznościowe życzenia i modliliśmy się za Niego.

Księdzu Proboszczowi Adamowi życzymy nade wszystko Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Świętych oraz wielu łask z nieba. Niech każdego dnia towarzyszy Mu również ludzka dobroć, życzliwość i wszelka pomoc.

Zapraszamy do galerii...

 

W dniach 5-8 grudnia br. w naszej parafii odbyły się rekolekcje adwentowe, które prowadził ks. Dariusz Mroczek SCJ. Przez te kilka dni gromadziliśmy się w kościele, aby zadbać o dobre przygotowanie się do świąt Narodzenia Pańskiego, zwłaszcza poprzez sakrament spowiedzi świętej.

Zapraszamy do galerii...

 

 W dniach 27-28 listopada 2021 roku świętowaliśmy jubileusz 25-lecia Sercańskiej Wspólnoty Świeckich. W pierwszym dniu odbył się dzień skupienia dla członków wspólnoty. Natomiast w niedzielę wraz ze wspólnotą parafialną świętowaliśmy jubileusz w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 10:00. W trakcie eucharystii zostali przyjęci nowi członkowie. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się Sercańskiej Wspólnoty, która czeka na nich z radością.

Zapraszamy do galerii...

„To był fajnie spędzony czas (…) czas na rozmowę i grę z klerykami (…) czas na integrację, której było za mało (…) czas na zjednoczenie z Bogiem” – tak ocenili Sercańskie Dni Skupienia sami chłopcy, którzy przyjechali na listopadowy weekend do sercańskiego seminarium.
W dniach od 12 do 14 listopada do Stadnik przyjechało dwunastu młodych ludzi pochodzących z parafii sercańskich w Binczarowej i w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także młodzież z parafii w Boguszy. Podczas tego weekendu prowadzący skupienie ks. Franciszek Wielgut SCJ starał się im pokazać, jak wielką rolę w rozeznawaniu osobistego powołania odgrywa pasja. Młodzież miała w tym czasie możliwość przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, brać udział w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu wraz ze wspólnotą seminaryjną oraz uczestniczyć z nią w sprawowanej w seminaryjnej kaplicy Eucharystii.
Nie zabrakło oczywiście czasu na wspólną rozrywkę, leśne wyprawy, turnieje oraz długie rozmowy. Był to bez wątpienia czas wsłuchiwania się w głos Boga, wybrzmiewający w Jego Słowie, ale także okres pogłębiania relacji braterskich i wzajemnego poznawania się.

     

   Na terenie diecezji sandomierskiej trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny. Wędrówka Ikony po domach, to owoc wieloletnich starań rodzin Domowego Kościoła o powstanie kopii Ikony św. Rodziny, którą w oryginale namalowała w Jerozolimie, w latach siedemdziesiątych, siostra zakonna na prośbę odpowiedzialnych wówczas za Ruch Equipes Norte Dame: Marii i Ludwiga d`Amonoville.

         W sobotę, 6 listopada, rozpoczęła się peregrynacja w dekanacie ostrowieckim w parafii św. Stanisława BM w Denkowie. Uroczystość tę poprzedził różaniec poprowadzony przez wspólnotę Domowego Kościoła oraz Msza Św. Zgłoszona rodzina z parafii, przyjmuje każdorazowo Ikonę w kościele po Mszy Św. wieczornej a w dniu oddania zostaje zawierzona opiece św. Rodziny. Rodzina przyjmująca obraz w domu zostaje zaopatrzona w modlitewnik, świecę oraz Akt Zawierzenia. Ikonę przyjmą prawie wszystkie parafie w Ostrowcu Św. i okolicach.

         Nawiedzenie Ikony św. Rodziny jest wydarzeniem duchowym dla całej rodziny, wyznaniem wiary i umocnieniem. Rodzinne spotkanie z Ikoną jest okazją do wspólnego przeżycia Eucharystii, do wspólnej rodzinnej modlitwy, do zacieśnienia więzi, umocnienia w miłości, a jeśli potrzeba do pojednania z Bogiem i między sobą.

 Zapraszamy do galerii...

W poniedziałek, 1 listopada br., obchodząc wspomnienia Wszystkich Świętych została odprawiona Uroczysta Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił ksiądz biskup Edward Frankowski. W uroczystości udział wzięli także ks. dziekan Jan Sarwa, kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele rodziny Kotkowskich oraz zgromadzeni wierni. Przed Eucharystią ksiądz biskup poświęcił odnowioną kaplicę Rodziny Kotkowskich, znajdujący się w niej Krzyż, ołtarz i klęcznik.

Składamy serdeczne podziękowania dla pań: Teresy Piwnik i Barbary Piwnik, które będąc właścicielami i opiekunami kaplicy Kotkowskich, odnowiły i ufundowały do kaplicy nowy Krzyż, ołtarz i klęcznik.

Po zakończonych uroczystościach ksiądz biskup Edward wraz z księdzem Proboszczem Adamem Gucwą SCJ udał się do najstarszej parafianki pani Władysławy Zięby, która w marcu obchodziła 107 rocznicę urodzin.

Zapraszamy do galerii...

 

Radość, pokój, Bóg, przebaczenie, zabawa, wspólnota, Maryja, przyjaźń, gra terenowa, Sezon na Czereśnie, muzyka, modlitwa... gdyby chcieć opisać jednym słowem wczorajsze wydarzenie, to się nie da. Najlepiej, jak czuwanie opiszę kilka liczb:
12 - tyle parafii wzięło udział w czuwaniu
300 - tyłu było uczestników
15 - tyłu było Księży
4 - tyle osób mówiło świadectwa

W niedzielę, 3 października, świętowaliśmy jubileusz 90-lecia urodzin naszego rodaka - ks. kanonika Bogdana Przysuchy oraz 80-lecia urodzin jego brata Edwarda. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 licznie zgromadzili się najbliżsi ks. Kanonika oraz Parafianie. W czasie Mszy św. prosiliśmy Boga o potrzebne zdrowie, łaski i opiekę Matki Najświętszej dla dostojnych jubilatów. Na koniec Eucharystii uczestnicy tej wspaniałej uroczystości złożyli życzenia i gratulacje ks. Bogdanowi i jego Bratu.

Zapraszamy do galerii...

W dniach 24-25 września br. w naszej parafii odbyło się spotkanie Sercańskiej młodzieży z Lublina, Pliszczyna i młodzieży z naszej parafii. Ten wspólny czas przeżywaliśmy pod hasłem: "W drodze do Źródła". Przez konferencje, adorację, Msze św. i wspólne spotkania młodzież starała się zgłębić relacje z Jezusem. Bo to w Nim mamy szukać źródła naszego codziennego wypełniania życia i powołania.

Zapraszamy do galerii...