• 3_stanislaw.JPG
  • Remont.jpg

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim parafianom życzymy zdrowia, pokoju serca i mocy Bożego błogosławieństwa. Niech miłość Boga do człowieka, którą przynosi nowonarodzony Jezus, będzie źródłem wiary i nadziei w sercu każdego z nas. Niech Jego obecność w naszych domach doprowadzi do pojednania tych, którzy są skłóceni, rozpali tych, których wzajemna miłość osłabła i umocni gorliwość tych, którzy każdego dnia uczą się kochać bliźniego jak siebie samego. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt!

Wasi duszpasterze:
ks. Adam
ks. Jakub
ks. Ryszard

Zapraszamy do galerii...

Dzień imienin to dzień podziękowań. Ponieważ nasz proboszcz obchodzi imieniny w Wigilię, czyli w dniu w którym się trudno spotkać, to nasza wspólnota spotkała się dwa dni wcześniej - w piątek 22 grudnia - by wyrazić swoją wdzięczność ks. Adamowi. Dziękujemy mu za jego kreatywność, przedsiębiorczość, ciągłe zabieganie w trosce o nasz kościół. I życzymy ciągłego zapału, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i zwykłej wdzięczności ludzi wokół. Solenizantowi - wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do galerii...

 

Jeden z ważnych kroków przygotowujących do Pierwszej Komunii Świętej jest wręczenie dzieciom Cudownego Medalika. Dzieci z naszej parafii otrzymały go na Mszy św. w ostatnią niedzielę. Serdecznie im gratulujemy i życzymy ciągłej wiary w opiekę Maryi nad nimi.

 

Zapraszamy do galerii...

Rekolekcje Adwentowe
10 - 13 grudnia  2023 r.
Ks. Marek Mikołajczak SCJ

Każdy z nas w wirze codziennych zajęć i obowiązków niejednokrotnie potrzebuje zatrzymania i refleksji, by zajrzeć wgłąb siebie i nie zagubić . Właśnie temu służą rekolekcje adwentowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Niech ten czas ćwiczeń duchowych pomoże każdemu z nas w odnalezieniu siebie samych i Boga. Plan podany jest poniżej.

 

Dzień przyjęć do Liturgicznej Służby Ołtarza to dla każdego ministranta zawsze wielkie święto. To wtedy właśnie nowi kandydaci otrzymują szarfę, a ci, którzy już jakiś czas służą przy ołtarzu otrzymują komże, sutanki z kapturkami, czy lektorskie alby. W ostatnią niedzielę 5 chłopaków miało w naszej parafii swój wielki dzień, bo to właśnie oni zostali włączeni w poczet LSO, lub weszli na kolejny stopień wtajemniczenia. Po uroczystościach w kościele cała grupa wraz z ks. Jakubem spotkała się na pizzy. Wszystkim chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w postanowieniach!

Zapraszamy do galerii...

W pierwszy piątek grudnia odbyła się uroczystość pogrzebowa ks. kan. Bohdana Przysuchy. Uczestniczyło w nich prawie 40 księży i rzesza wiernych, którym ks. Bohdan był bliski. Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji radomskiej - w której zmarły przez wiele lat pracował - bp Marek Solarczyk. Choć ciało ks. Bohdana spoczęło na cmentarzu przy ul. Denkowskiej, ufamy że jego dusza jest już w niebie u Pana.

Zapraszamy do galerii...

Informujemy, że 27 listopada 2023 roku zmarł pochodzący z naszej parafii ks. kan. Bohdan Przysucha. Ksiądz Bohdan ostatnie lata swojego życia spędził mieszkając w Denkówku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym  kościele w piątek, 1 grudnia:
- o godz. 10.00 wprowadzenie ciała do kościoła i czuwanie modlitewne
- o godz. 11.30 różaniec
- o godz. 12.00 Msza św. a następnie pochowanie ciała na cmentarzu parafii pw. św. Michała Archanioła.

Ks. kan. Bogdan Przysucha urodził się 5 października 1931 roku w Denkówku. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1967 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Biskupice, Janowiec n. Wisłą, Szewna, Połaniec, Skarżysko-Kamienna – NSJ. Był proboszczem parafii: Dąbrówka, Lipowe Pole, Pionki – św. Maksymiliana. Od 2006 roku przebywał na emeryturze.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +

Nie jest to częste, by dwie rodzone siostry były w tym samym zakonie. Na parafii mamy to szczęście, że w graniczącej z kościołem placówce "Nasz Dom" pracują dwie rodzone siostry - s. Maria Opydo i s. Teresa Opydo. W Ostatnią niedzielę świętowały one na Mszy św. o godz. 11.30 swoje jubileusze życia zakonnego. Siostrom dziękujemy serdecznie za ich cichą, ale jakże ważną pracę na rzecz naszej wspólnoty - przepisywanie ksiąg parafialnych - oraz za cały ich wysiłek wychowawczy w zajmowaniu się dziećmi i młodzieżą. Obu siostrom życzymy zdrowia, radości z posługi, uśmiechu na codzień i radości z posługi.

Sobota 18 listopada była dla naszej parafialnej scholi dniem szczególnym - dzieciaki wzięły udział w trzecim sercańskim festiwalu scholek "Wyśpiewam serce". Konkurs odbył się w Dobczycach pod Krakowem i wzięło w nim udział łącznie 12 zespołów. Naszej scholi udało się za swój występu uzyskać wyróżnienie. Dzieciom i opiekunom serdecznie gratulujemy!

We wtorek 31 października nasza parafianka Pani Ewa Nawrot obchodziła 100 urodziny. Mszę św. w intencji jubilatki sprawował 29 października w parafii denkowskiej ks. Adam Gucwa SCJ - proboszcz. Natomiast w dzisiejsze urodziny ks. proboszcz udał się do jubilatki, aby w imieniu Wspólnoty Parafialnej złożyć życzenia. Dostojnej Jubilatce życzymy dalszego zdrowia, opieki Matki Najświętszej.