• 3_stanislaw.JPG
  • Remont.jpg

Informujemy, że 27 listopada 2023 roku zmarł pochodzący z naszej parafii ks. kan. Bohdan Przysucha. Ksiądz Bohdan ostatnie lata swojego życia spędził mieszkając w Denkówku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym  kościele w piątek, 1 grudnia:
- o godz. 10.00 wprowadzenie ciała do kościoła i czuwanie modlitewne
- o godz. 11.30 różaniec
- o godz. 12.00 Msza św. a następnie pochowanie ciała na cmentarzu parafii pw. św. Michała Archanioła.

Ks. kan. Bogdan Przysucha urodził się 5 października 1931 roku w Denkówku. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1967 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Biskupice, Janowiec n. Wisłą, Szewna, Połaniec, Skarżysko-Kamienna – NSJ. Był proboszczem parafii: Dąbrówka, Lipowe Pole, Pionki – św. Maksymiliana. Od 2006 roku przebywał na emeryturze.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +

Nie jest to częste, by dwie rodzone siostry były w tym samym zakonie. Na parafii mamy to szczęście, że w graniczącej z kościołem placówce "Nasz Dom" pracują dwie rodzone siostry - s. Maria Opydo i s. Teresa Opydo. W Ostatnią niedzielę świętowały one na Mszy św. o godz. 11.30 swoje jubileusze życia zakonnego. Siostrom dziękujemy serdecznie za ich cichą, ale jakże ważną pracę na rzecz naszej wspólnoty - przepisywanie ksiąg parafialnych - oraz za cały ich wysiłek wychowawczy w zajmowaniu się dziećmi i młodzieżą. Obu siostrom życzymy zdrowia, radości z posługi, uśmiechu na codzień i radości z posługi.

Sobota 18 listopada była dla naszej parafialnej scholi dniem szczególnym - dzieciaki wzięły udział w trzecim sercańskim festiwalu scholek "Wyśpiewam serce". Konkurs odbył się w Dobczycach pod Krakowem i wzięło w nim udział łącznie 12 zespołów. Naszej scholi udało się za swój występu uzyskać wyróżnienie. Dzieciom i opiekunom serdecznie gratulujemy!

We wtorek 31 października nasza parafianka Pani Ewa Nawrot obchodziła 100 urodziny. Mszę św. w intencji jubilatki sprawował 29 października w parafii denkowskiej ks. Adam Gucwa SCJ - proboszcz. Natomiast w dzisiejsze urodziny ks. proboszcz udał się do jubilatki, aby w imieniu Wspólnoty Parafialnej złożyć życzenia. Dostojnej Jubilatce życzymy dalszego zdrowia, opieki Matki Najświętszej.

Grupa młodzież z naszej parafii wraz z księdzem Jakubem udała się do Krakowa na Noc Nadziei, czyli kolejne sercańskie czuwanie przeznaczone dla młodych.  Po zwiedzaniu krakowskich sanktuariów Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II oraz Rynku grupa udała się do parafii MB Fatimskiej, gdzie zgromadziła się młodzież ze wszystkich sercańskich parafii. Czas spędzony przy Bogu na wspólnej zabawie i modlitwie na długo zostanie wszystkim w pamięci.

Dnia 14.10.23 odbył się w naszej parafii Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła, na który przybyły rodziny z całego rejonu Ostrowca Św. Tematem przewodnim był Kościół żywy. W atmosferze modlitwy i wspólnego radowania się z bycia razem uczestnicy spotkania dzielili się świadectwami z przeżytych rekolekcji wakacyjnych, w czasie których ujawniały się poszczególne wymiary żywego Kościoła. Ważnym punktem tego dnia była katecheza ks. moderatora DK Adama Gucwy, który podkreślał wielokrotnie, że Kościół to nie tylko budynek i ludzie, ale przede wszystkim Zmartwychwstały Jezus Chrystus, którego obecność sprawia, że Kościół zawsze jest i będzie żywy. Umocnieni tym słowem oazowicze trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem rozeznając w swoim sercu słowa Ewangelii wg św. Łukasza 11, 27-28. Momentem kulminacyjnym spotkania była modlitwa różańcowa oraz Msza Św., które były dziękczynieniem wszystkich serc za otrzymane łaski. Wielką radością było również dołączenie nowej rodzinki do wspólnoty. Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas trwania w jedności przy Chrystusie.

Zapraszamy do galerii...

 

W sobotnie dopołudnie 14 października dzieciaki z naszej parafii wraz z siostrą Małgorzatą i ks. Jakubem udali się do parku trampolin. Wycieczka była długa, bo wszyscy szli i wracali na pieszo. W samym parku dzieci spędziły godzinę bawiąc się, skacząc i wchodząc się na ścianki wspinaczkowe. 

Zapraszamy do galerii...

W czwartek 5 października do naszej parafii przybył bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz naszej diecezji. Taka wizytacja, która jest wymogiem prawa kanonicznego, odbywa się raz na 5 lat. My sami do tej uroczystości przygotowywaliśmy się długo, bo od czerwca. Właśnie wtedy był pierwszy termin, w którym biskup Krzysztof miał do nas przyjechać, ale z powodu jego nagłej choroby zostało to odłożone na października.

Program wizytacji był bardzo napięty. Biskup przyjechał przed godziną 13.00 i zaraz udał się na spotkanie z nauczycielami i dyrekcją do SP 9, a następnie na podobne spotkanie i obiad do Liceum Katolickiego. Na godzinę 15.00 była zaplanowana wspólna modlitwa z parafianami na cmentarzu, a zaraz po niej odwiedziny chorych. Następnie biskup udał się do placówki "Nasz Dom" prowadzonej przez siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, by zobaczyć się z siostrami i z ich wychowankami. Kolejnym punktem programu była wizytacja kancelarii parafialnej i podpisanie ksiąg, a następnie spotkanie z Radą Parafialną. Po tym wszystkim biskup udał się do kościoła, gdzie czekali już na niego zgromadzeni mieszkańcy naszej parafii. Po prezentacji grup duszpasterskich modliliśmy się wspólnie na Mszy Świętej, której biskup Krzysztof przewodniczył.

Zapraszamy do galerii...

W sobotę 16 września nasze parafialne grupy dziecięce i młodzieżowa rozpoczęły nowy rok duszpasterski. Z tej okazji pod wodzą ks. Jakuba członkowie tych grup udali się na rowerach na Gutwin, by tam pochodzić po parku linowym, popływać na rowerkach i po prostu pobyć razem. Po powrocie i obiedzie wszyscy spotkali się o godzinie 18.00 na Mszy świętej, a następnie na wieczornym ognisku. Dzieciom i młodzieży życzymy owocnego nowego roku duszpasterskiego!

Zapraszamy do galerii...

W dniach 2-3 września 2023r. 31 osobowa grupa parafian wraz z ks. Proboszczem udała się w pielgrzymce do Strachocina, Miejsca Piastowego i Dębowca.

Strachocina – miejsce kultu Św. Andrzeja Boboli, który sam zwrócił się do ks. Józefa Niżnika (obecnego ks. Proboszcza), by Go czcić w Strachocinie. 16 maja 1988 roku w sposób uroczysty do świątyni zostały wniesione relikwie Św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Błogosławiona ziemia, która rodzin takich synów.