• 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg
  • Haso_roku_2020_2021.jpg

Informacje dotyczące Mszy Świętych itp. w sprawie koronawirusa - AKTUALIZACJA!

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przekazuje do wiadomości duchownych i wiernych świeckich niniejszy komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, nadając podanym w nim zaleceniom charakter obowiązkowy na terenie diecezji, z niezwłocznym wykonaniem.

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje jednocześnie, że zgodnie ze wspomnianymi zaleceniami, Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br., następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami jakiejkolwiek infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Biskup Ordynariusz zachęca jednocześnie, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Zachęcamy do zaznajomienia się z całościowym komunikatem Konferencji Episkopatu Polski pod poniższym linkiem oraz z zasadami przyjmowania Komunii Świętej na rękę.

W związku, że w Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego Episkopat Polski potwierdza, że także podczas Mszy Świętych będzie mogło się zgromadzić maksymalnie 50 osób!

W niedziele będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00.

Rekolekcje wielkopostne są odwołane, natomiast wszystkie inne nabożeństwa (m.in. Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa) i spotkania przyparafialne zostają zawieszone aż do odwołania!

Zachęcamy, aby skorzystać z dyspensy od udziału we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej i pozostać w domach i oglądać transmisje Mszy Świętych w telewizji, radiu, bądź internecie! Zachęcamy też, aby skorzystać z internetowych rekolekcji, których w sieci jest dużo (np. klikając tu).

 


Komunikat Rady Stałej KEP...

Zasady przyjmowania Komunii Świętej na rękę...
Komunikat KEP o dostosowaniu się, by także na zgromadzeniach religijnych gromadziło się 50 osób...