• 0_wielkatw.jpg
  • 1_ALLELUJA.jpg
  • 2_duszpasterze.jpg
  • 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg

Nowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św.

W kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła w Sandomierzu miał miejsce 24 marca uroczysty obrzęd błogosławieństwa i posłania nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Po odbyciu formacji duchowej, teologicznej i praktycznej skoncentrowanej wokół Sakramentu Eucharystii, 20 kandydatów - w tym 1 mężczyzna z naszej parafii - wyraziło gotowość do podjęcia tej posługi w swoich wspólnotach. Nowym Szafarzem Komunii Św. w naszej parafii został p. Aleksander Kocaj.

 

Liturgii koncelebrowanej m. in. przez naszego proboszcza ks. Adama Gucwę SCJ przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej. Tam też znajduje się galeria z tego wydarzenia...