• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza - ks. Sławomira Kuśmierza SCJ, który z dniem 1 lipca br. rozpoczął posługę w naszej parafii. Życzymy mu wielu łask Bożych, Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
  środa – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana;
  sobota – święto św. Benedykta, Opata – Patrona Europy.
 3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM; w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W niedzielę 19 lipca zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę Świętą i spotkanie organizacyjne związane z Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę w Parafii Świętej Jadwigi Królowej na Stawkach w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 5. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów do przystrojenia świątyni, można przynosić w soboty o godz. 9.00.
 6. W wakacyjnym czasie – bez względu na to, gdzie będziemy – pamiętajmy o Bogu: umiejmy znaleźć czas na coniedzielną Mszę Świętą oraz na codzienną modlitwę! Pamiętajmy o odpowiednim stroju w świątyni.
 7. Ze spowiedzi św. można skorzystać w tygodniu 20 minut przed Mszą Świętą.
 8. Dziękujemy za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła - Bóg zapłać! Ofiary na naprawę alejki wokół kościoła można również wpłacać na konto parafialne, które jest dostępne na stronie internetowej parafii.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i wypoczywającym życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego
oraz opieki Matki Bożej i Aniołów Stróżów.
Szczęść Boże!