• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dnia 30 czerwca (wtorek) ks. Grzegorz Siedlarz SCJ kończy posługę duszpasterską w naszej parafii. Dzisiaj o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynno-pożegnalna za  jego posługę w naszej parafii. Życzymy ks. Grzegorzowi błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej na nowej placówce, gdzie będzie pełnił bardzo odpowiedzialną posługę jako wychowawca kleryków. Szczęść Boże!
 2. Dzisiaj modlimy się za naszą Ojczyznę i o dary Ducha Świętego dla wszystkich Polaków w wyborze Prezydenta Polski.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • poniedziałek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca z uroczystości Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • piątek - święto św. Tomasza, Apostoła.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM, w środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, aby dziękować Bogu za powołanych do służby Bożej oraz prosić o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, zapraszamy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich. W I piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi św. Msza św. o godz. 16.30 i 18.00. W lipcu i w sierpniu nie będzie odwiedzin chorych, jedynie w nagłych sytuacjach. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 6. Ze spowiedzi św. w naszym kościele można skorzystać codziennie 20 minut przed Mszami Świętymi.
 7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Św. ogłasza nabór do klas pierwszych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na plakacie w gablocie.
 8. Są jeszcze wolne intencje na niektóre dni podczas wakacji. Zainteresowane osoby prosimy, by przychodziły w tej sprawie do kancelarii.
 9. Rozpoczął się czas wakacji: odpoczynku, wspólnych wyjazdów. Zachęcamy by wszędzie, gdzie będziecie przebywać, pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. oraz o odpowiednim stroju w świątyni.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Miłujcie się, Oremus na lipiec i sierpień, Różaniec oraz inne czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego.
Udającym się na urlopy, a dzieciom i młodzieży na wakacje dobrej pogody,
błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Aniołów Stróżów.

Szczęść Boże!