• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich, niech uzdalnia nas do mężnego wyznawania wiary. Dziś kończy się Okres Wielkanocny.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
  • wtorek – wspomnienie bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy;
  • środa – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy – zakończenie okresu komunii św. wielkanocnej.
 3. Przypominamy, że w Kościele w Polsce okres przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej w tym roku trwa od 26 lutego do 7 czerwca. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. i przyjęcia komunii św. wielkanocnej.
 4. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej w tygodniu 20 minut przed Mszami Świętymi, w niedzielę w ich czasie.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu po Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 16.30.
 6. We wtorek nabożeństwo do św. Stanisława BM; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca:
  – w I Czwartek modlimy się za powołanych do służby Bożej oraz będzie wypraszać dar nowych powołań zakonnych, kapłańskich, misyjnych;
  – w I Piątek czerwca odwiedzin chorych nie będzie. W naglących sytuacjach kapłani udają się do chorych na prośbę rodziny. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, okazja do spowiedzi św. Msze Święte o godz. 16.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe w I Piątek o godz. 17.30.
  – w I Sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, a po modlitwie różańcowej będzie nabożeństwo czerwcowe.
 8. Na dzisiejszej Mszy Świętej porannej zostały poświęcone krzyże i różańce św. Zachariasza (karawaki). Osoby, które je zamówiły mogą je odbierać w zakrystii.
 9. Biskup Krzysztof Nitkiewicz, wydał dekret w którym odwołuje ogólną dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i w dni nakazane. Zatem nie będzie ona obowiązywać od najbliższego poniedziałku (1 czerwca br.). Jednocześnie bp Nitkiewicz do końca czerwca br. udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i w dni nakazane następującym osobom: w podeszłym wieku, mającym objawy infekcji, będącym na kwarantannie i tym, które z różnych powodów są szczególnie podatne na zakażenie bądź boją się zarazić i dlatego chcą uniknąć bycia w miejscach publicznych. W tym dekrecie ordynariusz podkreśla jeszcze, że wierni, biorący udział w liturgii mają obowiązek przestrzegania przepisów sanitarnych wydanych przez władze państwowe. Dlatego też przypominamy, że w kościele należy mieć założoną maseczkę i zachować dystans 2 m.
 10. Pielgrzymka do Medjugorje w tym roku nie odbędzie się.
 11. Informujemy, że procesja Bożego Ciała odbędzie się, ale według zaleceń ordynariusza będzie ona wokół kościoła. Prosimy, aby osoby, które zwykle przygotowywały ołtarze, zgłaszały się do ks. Proboszcza w celu ustalenia ich miejsc i ich przygotowania.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła. Ofiary na utrzymanie parafii i na naprawę alejki można również wpłacać na konto Parafii: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Oremus na czerwiec oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa od Bożego Serca
i opieki Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na nowy tydzień.
Szczęść Boże!