• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

 1. Dzisiaj przypada VI Niedziela Wielkanocna.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. W dniu 18 maja (poniedziałek) będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. A zarazem przez Jego wstawiennictwo wypraszajmy u Boga potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże dla całego Kościoła, Ojczyzny, nas samych.
 4. W czwartek (21 maja) o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą imieninową ks. Ryszarda Rydlaka SCJ.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy do rodzinnej modlitwy w domach.
 6. Od obecnej niedzieli (17 maja br.), w celebracjach liturgicznych w naszym kościele będzie mogło wziąć udział maksymalnie 43 osoby. Bardzo prosimy pamiętać także o tym, że ciągle należy mieć założoną maseczkę na usta i nos, którą można (we właściwy sposób) zdjąć jedynie na moment przyjęcia komunii św. W kościele trzeba też zachować odpowiedni odstęp między sobą - min. 2 m.
 7. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej w naszym kościele - z zachowaniem higieny i dezynfekcji – jest w tygodniu w czasie nabożeństw majowych, a w niedzielę w czasie Mszy Świętych.
 8. Trzecie przykazanie kościelne mówi: "Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą". Zatem każdy z nas jest zobowiązany do przyjęcia Komunii Świętej w tym czasie. Niestety przez panującą pandemię koronawirusa mieliśmy w ostatnim czasie utrudnione to. Przypominamy, że w Kościele w Polsce okres przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej. Zatem w tym roku są to dni od 26 lutego do 7 czerwca. Ze względu na zwiększoną ilość wiernych w kościołach, bardzo gorąco zachęcamy osoby, które nie miały w tym czasie możliwości przyjęcia Komunii Świętej, do śmielszego przychodzenia na Mszę Świętą (nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie) i przyjmowania Komunii Świętej.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Czas Serca, Miłujcie sięRóżaniec oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 10. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła. Ofiary na tzw. tacę niedzielną można wrzucać do podpisanych skrzynek pod chórem. Ofiary można także wpłacać na konto Parafii: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.
 11. W naszej parafii można nabyć krzyż morowy, krzyż św. Zachariasza czyli karawakę lub różaniec św. z krzyżem karawaką. Ten krzyż używany był w Kościele Katolickim, jako ochrona przed zarazą, morowym powietrzem czy epidemiami. Historia krzyża jest zamieszczona w gablocie parafialnej. Pod chórem na stoliku jest lista na którą można się zapisać, jeżeli ktoś chciałby nabyć taki krzyż lub różaniec.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy
 tydzień.
Szczęść Boże!