• 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg
  • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

  1. Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego jesteśmy w tym wyjątkowym czasie zobligowani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń władz świeckich. Wprowadzone regulacje prawne mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez ograniczenie kontaktów między obywatelami. Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., została ograniczona liczbą uczestników zgromadzeń do 50 osób. Prosimy, by w każdej Eucharystii, także niedzielnej, mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję tej Mszy Świętej. W przypadku pogrzebów uczestniczy tylko najbliższa rodzina.
  2. Na mocy dyspensy Biskupa do 29 marca pozostańmy w domach i przeżywajmy niedzielną Eucharystię z rodziną, za pośrednictwem środków masowego przekazu.
  3. W niedziele będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00.
  4. Rekolekcje wielkopostne są odwołane, natomiast wszystkie inne nabożeństwa (m.in. Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa) i spotkania przyparafialne zostają zawieszone aż do odwołania! Zachęcamy też, aby skorzystać z internetowych rekolekcji, których w sieci jest dużo.
  5. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej we własnych domach o godz. 20.30, prosząc Boga o ustanie epidemii. Obejmijmy modlitwą chorych, pracowników Służby Zdrowia i innych Służb oraz zmarłych.
  6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz ofiary na tzw. tacę niedzielną proszę wrzucać do podpisanych skrzynek pod chórem.
  7. W poniedziałek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb naszego parafianina - prosimy, by w pogrzebie uczestniczyła tylko najbliższa rodzina.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.
Szczęść Boże!