• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania – modlimy się za dzieci, młodzież, wychowawców.
 2. W piątek w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy w ramach akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” procesję różańcową do krzyża na terenie parafii. Dziękujemy Siostrom Zakonnym, tym Parafianom, którzy uczestniczyli w modlitwie. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Rudzkiej Podwiatraki za udekorowanie krzyża. Szkoda, że tak mało Parafian wzięło udział w modlitwie różańcowej za Kościół, Ojczyznę i za naszą Parafię.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
  • wtorek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa;
  • środa – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski;
  • piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Tawarzyszy;
  • sobota – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM – Patrona Parafii. Z kolei w środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We wtorek po Mszy św. zapraszamy przedstawicieli Grup Parafialnych na spotkanie w ramach Nowego Oblicza Parafii.
 6. W najbliższą środę (18.09.2019) o godz. 18.40 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci z klas IV, które w tym roku szkolnym będą obchodzić Rocznicę I Komunii Św.
 7. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza od tego tygodnia będą się odbywać w następującym porządku:
  - we wtorki o 17.00 - kandydaci - zapraszamy nowych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami;
  - w czwartki o 17.00 - aspiranci i ministranci młodsi;
  - w piątki o 18.40 - ministranci starsi i lektorzy.
 8. W czwartek (19 września) na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Po Eucharystii będzie dla nich spotkanie.
 9. Zapraszamy chętnych Parafian, a szczególnie Róże Żywego Różańca do zapisywania na IX Pielgrzymkę Róż Różańcowych Diecezji Sandomierskiej, która odbędzie w sobotę 5 października 2019 roku, w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie. Zapisy w zakrystii.
 10. Towarzystwo Przyjaciół Denkowa i Caritas przy naszej parafii informują, iż z powodu proceduralnych dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego 2019-2020 „Pomoc Żywnościowa” rozpocznie się w grudniu 2019 roku. Jednocześnie informujemy, że zachowane zostało dotychczasowe kryterium dochodowe:
  - dochód w rodzinie: 1.056 zł na 1 osobę;
  - dochód na osobę samotną: 1.402 zł.
  Wnioski kwalifikacyjne przyjmuje i skierowania wydaje MOPS w Ostrowcu Św. od dnia 18 września 2019 roku. Pobieramy skierowania do Towarzystwa Przyjaciół Denkowa. Skierowania należy składać w siedzibie Caritas przy naszej parafii, w Domu Parafialnym – we wtorki w godz. 15.00-16.00, poczynając od dnia 24 września.
 11. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększania naszego kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione wczoraj kwiaty bardzo dziękujemy.
 12. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii uczestniczyli w obchodach na Dożynkach Wojewódzkich i Diecezjalnych w Opatowie, reprezentując dekanat ostrowiecki i naszą parafię. Dziękujemy Paniom z Wólki Bodzechowskiej za wykonanie wieńca dożynkowego i za reprezentowanie parafii. Dziękujemy Panom: Sebastianowi Gwałtowi i Franciszkowi Dębińskiemu za użyczenie samochodów. Dziękujemy mieszkańcom Denkówka za podarowane zboże do wieńca dożynkowego. Bóg zapłać!
 13. Dziękujemy za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła - Bóg zapłać!
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość, Wstań, Czas Serca, Oremus na październik oraz czasopisma wyłożone na stoliku po chórem.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom 
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.
Szczęść Boże!