• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za wszystkie rodziny, aby czerpały wzór z życia Świętej Rodziny z Nazaretu. Dziękujemy za nasze rodziny, polecamy rodziny przeżywające kryzys i wszystkich przygotowujących się do założenia rodziny. Na wszystkich Mszach Świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • poniedziałek  –  zakończenie „starego” roku. Po południu Msza Święta o godz. 17.00 jako podziękowanie Bogu od wszystkich parafian za łaski minionego roku, a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Sprawozdanie z roku 2018 wraz z podsumowaniem wizyty duszpasterskiej będzie w niedzielę po zakończeniu kolędy.
  wtorek  – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Nowy Rok. Obecność na Mszy Świętej jest obowiązkowa. Msze Święte o godz. 7.30, 10.00, 11.30, 17.00.    
  • środa  – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  niedziela – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na wszystkich Mszach Świętych będziemy święcić kadzidło i kredę. Taca z uroczystości przeznaczona będzie na Misje.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota Miesiąca. W I Czwartek modlimy się za powołanych do służby Bożej, także z naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I Piątek stycznia odwiedzin chorych nie będzie. W I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi św. Msze Święte o godz. 15.30 i 17.00. W miesiącu styczeń nie ma spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania - zapraszamy na Mszę św. według wyznaczonego harmonogramu. W I Sobotę o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 4. Ogłaszamy konkurs śpiewania kolęd i pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele. W konkursie mogą brać udział następujące kategorie uczestników: dzieci najmłodsze (przedszkolne) oraz uczniowie szkoły podstawowej. Konkurs kolęd i pastorałek 13 stycznia (w niedzielę) o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii oraz u ks. Grzegorza w szkole.
 5. Rozdanie nagród za udział w roratach będzie 13 stycznia (niedziela) na zakończenie konkursu kolęd i pastorałek.
 6. W uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) ulicami Ostrowca Św. po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli, który przy śpiewie kolęd dotrze na Rynek, gdzie nastąpi złożenie pokłonu Dzieciątku Jezus i zawierzenie mieszkańców Miasta. Nasza parafia dołączy się do Orszaku, który wyruszy o godz. 13.00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy serdecznie wszystkich do włączenia się w to radosne przeżywanie Uroczystości Objawienia Pańskiego.
 7. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna po Mszy Świętej wieczornej.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem. Do nabycia jest także kalendarz parafialny na 2019 rok.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom za złożone ofiary z okazji kolędy na naprawę alejki wokół kościoła - Bóg zapłać!.

 

Parafianom i gościom życzmy błogosławieństwa Bożego
na nowo nadchodzący tydzień.
Szczęść Boże!