• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Dziś w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Wychowania.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  •    piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Świętym Krzyżu uroczystości odpustowe;
  •    sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 3. We wtorek (11 sierpnia) zapraszamy Parafian na kolejne nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, adoracja za wstawiennictwem św. Stanisława w intencji Parafian, Ojczyzny, następnie ucałowanie relikwii św. Stanisława BM. W czasie adoracji będą wyczytywane intencje z Księgi podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Stanisława BM. Prośby i podziękowania można wkładać do skrzynki pod chórem.
 4. 16 września (niedziela) na Mszy św. o godz. 10.00. rozpoczniemy w naszej parafii nowy rok duszpasterski, formacyjny z udziałem wszystkich Grup Parafialnych oraz chętnych chcący należeć do któryś z Grup.
 5. Spotkanie organizacyjne (robocze): poczęstunek, krótka prezentacja wspólnot, omówienie programu formacyjnego, omówienie nowych inicjatyw parafialnych będzie 18 września (wtorek) po Mszy św. wieczornej (godz. 18.45). Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Jutro, 10 września, o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III, które chcą w tym roku szkolnym przyjąć I Komunię Świętą. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 8. 17 września (poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla uczniów z klas VIII Szkoły Podstawowej i z klas III Gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także Rodziców. Obecność obowiązkowa.
 9. 19 września (środa) o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla uczniów z klas VI i VII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także Rodziców.
 10. Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi w dekrecie ks. Biskupa, młodzież przynależąca do naszej parafii przygotowuje się do sakramentu bierzmowania w swojej parafii.
 11. 19 września (środa) o godz. 18.00 będzie Msza św. dziękczynna za przeżytą pielgrzymkę parafialną.
 12. Towarzystwo Przyjaciół Denkowa i Caritas przy naszej parafii przyjmują wnioski o pomoc żywnościową realizowaną przez Bank Żywności. Skierowania uzyskane w MOPS-ie należy dostarczyć do zespołu Caritas w domu parafialnym we wtorki w godz. 15.00-16.00.
 13. W dniu 9 września o godz. 15.00 – 17.00 Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie przy parafii NMP Saletyńskiej organizuje „Białą Niedzielę” – konsultacje lekarskie.
 14. Spotkanie po pielgrzymkowe Pielgrzymów XXXV Pieszej Pielgrzymki z Ostrowca Św. na Jasną Górę, które odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 16 września po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali Michael przy parafii św. Michała.
 15. Dziękujemy za złożone ofiary na spłatę długu po remoncie kościelnej wieży - Bóg zapłać!
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Czas Serca, Wstań, Oremus na wrzesień oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.
Szczęść Boże!