• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś o godz. 16.30 będzie Nowenna do Przemienienia Pańskiego, natomiast w tygodniu będzie ona po Mszach Świętych.
 2. W środę rozpoczyna się sierpień, który w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Przez ten czas nie częstujmy alkoholem i sami go nie spożywajmy, jak również módlmy się o trzeźwość w polskich domach i rodzinach. W kancelarii parafialnej można wpisywać się do Księgi abstynencji.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
  •    środa – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Czwartek modlimy się za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich. W I Piątek sierpnia odwiedzin chorych nie będzie. Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00; przypominamy, że adoracja trwa aż do wieczornej Mszy Świętej. Msze Święte tego dnia będą o godz. 15.30 i 18.00. W I Sobotę na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 5. W poniedziałek (6 sierpnia) przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową. Mszy Świętej odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył wicedziekan naszego dekanatu – ks. kan. Dariusz Kowalski. On też wygłosi odpustowe kazanie. Serdecznie zapraszamy na uroczystość i prosimy o włączenie się w procesję poprzez przygotowanie i niesienie sztandarów, feretronów oraz baldachimu. Dziewczynki – zwłaszcza pierwszokomunijne i rocznicowe – zapraszamy do sypania kwiatków. W związku z odpustem zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. dzisiaj i przez najbliższy tydzień 20 minut przed Mszami Świętymi.
 6. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. Natomiast w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Księża Sercanie zapraszają na Pieszą Pielgrzymkę Radomską do Częstochowy w dniach 6-13 sierpnia 2018 r. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej – www.pielgrzymka.scj.pl.
 8. Zapraszamy także na Pielgrzymkę Ostrowiecką na Jasną Górę, która wyrusza w najbliższą sobotę (4 sierpnia). Zapisy przyjmowane będą w parafiach: św. Michała i NMP Saletyńskiej na Piaskach  1 i 2 sierpnia w godz. 18.30-19.30 oraz 3 sierpnia od godz. 1700. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Dziś po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na cele organizacyjne tej pielgrzymki.
 9. Prosimy o dostarczanie danych, które są niezbędne do zorganizowania wrześniowej pielgrzymki oraz o złożenie opłaty pielgrzymkowej.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary na spłatę długu po remoncie kościelnej wieży - Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększenia kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione wczoraj kwiaty bardzo dziękujemy.
 12. Prosimy Posłańców – tych, którzy jeszcze nie odebrali – o wzięcie i rozniesie parafialnego listu Razem.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Czas Serca, Oremus na sierpień, Mały Gość dla dzieci oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i urlopowiczom
życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej
w nowym tygodniu.
 Szczęść Boże!