• 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg
  • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiaj przypada X Niedziela Zwykła.

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone stroje liturgiczne dla scholki dziecięcej. Dziękujemy s. Małgorzacie i p. Katarzynie za przygotowanie projektu stroi.

3. Dzisiaj (10 czerwca) odbędzie się  Marsz dla Życia i Rodziny, pod hasłem ,,Polska rodziną silna". Rozpoczęcie o godzinie 15.00 przy kolegiacie św. Michała, a zakończenie przy kościele św. Jadwigi na osiedlu Stawki. Tam odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na potrzeby Placówki Opiekuńczej dla dzieci „Nasz Dom" w Denkowie. O godz. 18.00 będzie tam Msza Święta w intencji rodzin, a po niej wspólne biesiadowanie.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
•    poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;
•    środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana, doktora Kościoła;
•    czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30.

6. We wtorek (12 czerwca) zapraszamy Parafian na kolejne nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. O godz. 18.00 Msza Święta z kazaniem, adoracja przez wstawiennictwo św. Stanisława w intencji Parafian, Ojczyzny; następnie ucałowanie relikwii św. Stanisława BM. W czasie adoracji będą wyczytywane intencje z Księgi podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Stanisława BM, która jest wystawiona pod chórem. Serdecznie zapraszamy.

7. W środę po Mszy Świętej zapraszamy przedstawicieli wspólnot Parafialnych na spotkanie do salki na plebanii. Będzie podsumowanie wydarzeń parafialnych 2017/2018.

8. Do przyszłej niedzieli prosimy, aby dzieci przyniosły „Ziarenka” w podpisanych kopertach. Rozdanie nagród za nabożeństwa majowe i za „Ziarenka” będzie 21 czerwca (w czwartek) po Mszy Świętej wieczornej.

9. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VI i VII Szkoły Podstawowej na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne w najbliższy czwartek o godz. 18.00.

10. Zachęcamy młodzież do zapisywania się na Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie k. Lublina, które odbędą się w dniach od 25 do 30 czerwca. Zapisy w zakrystii.

11. Komunikat Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza związany z obchodami 200 lecia Diecezji – 16 czerwca 2018 r.:

Moi Drodzy

Od kilku miesięcy przeżywamy w naszej diecezji Rok Jubileuszowy związany z dwóchsetną rocznicą jej utworzenia przez papieża Piusa VII. Różne grupy kościelne, zawodowe i społeczne miały już swoje jubileuszowe obchody. Za niecały tydzień, 16 czerwca o godz. 11.00, odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu główna celebracja jubileuszowa. Pragnę zaprosić każdego z Was do wspólnego świętowania. Dołączcie do grup organizowanych w parafiach, przybądźcie całymi rodzinami lub indywidualnie. Tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w uroczystościach, bardzo proszę o modlitwę. Mamy za co dziękować Bogu, wypraszając jednocześnie błogosławieństwo na dalsze lata.

Raduj się Kościele Sandomierski!

Wasz brat w Chrystusie.
+ Krzysztof Nitkiewicz
Biskup Sandomierski

 

W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie się w zakrystii na wyjazd na centralne obchody jubileuszu Diecezji.

12. Dziękujemy za złożone ofiary na remont kościoła. Bóg zapłać!

13. Pragniemy podziękować tym osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły w przygotowaniu i przebiegu uroczystości prymicji ks. Łukasza Sudego:  Małgorzacie, Teresie, Elżbiecie, Arkadiuszowi Grudzień; Sebastianowi Gwałtowi; Krzysztofowi Skalskiemu; Tadeuszowi Stępniowi; Piotrowi Majowi; Markowi Sali; Anecie, Dariuszowi, Adrianowi, Szymonowi, Wiktorowi Gajos; ks. Grzegorzowi wraz z całą Liturgiczną Służba ołtarza i przedstawicielom Grup Parafialnych. Bóg zapłać!

14. Dziękuje Rodzicom młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania za ofiarowany dar ołtarza: ornat czerwony z wizerunkiem św. Stanisława BM – patrona parafii.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, Oremus na lipiec oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.
Szczęść Boże!