• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

 1. Dzisiaj przypada VI Niedziela Wielkanocna. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Odpust Parafialny ku czci św. Stanisława BM. Suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania głosi i sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. Bogusław Pociask SCJ. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    wtorek  – wspomnienie liturgiczne św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i Diecezji, Patrona naszej Parafii. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji wspólnoty parafialnej, Ojczyzny oraz w intencjach zapisanych w księdze za wstawiennictwem św. Stanisława BM, która jest wystawiona pod chórem. Także tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Stawowczyk SCJ. Zapraszamy na Mszę św. imieninową, aby modlitwą objąć naszego Solenizanta.
  •    niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe: w tygodniu  o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież.
 4. W środę po Mszy Świętej wieczornej serdecznie zapraszamy na spotkanie do salki na plebanii przedstawicieli wszystkich grup parafialnych.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się I Komunia Święta, do której przystąpi 33 dzieci. Dzień wcześniej w sobotę (12 maja) o godz. 8.00 dzieci te przystąpią do swojej pierwszej spowiedzi św. Próby przygotowujące do tego święta będę od poniedziałku do piątku (codziennie) o godz. 16.00. Obecność wszystkich dzieci na próbach jest obowiązkowa!
 6. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za wczorajsze posprzątanie kościoła.
 7. 13 maja (niedziela) o godz. 16.00 przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej w Wólce Bodzechowskiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Wólki Bodzechowskiej oraz Róży św. Rity. Serdecznie zapraszamy.
 8. W miesiącu maj spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum nie odbędą się. W czerwcu odbędą się według ustalonego harmonogramu.
 9. Komunikat Szkoły Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Denkowie: po raz kolejny w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zdecydują o realizacji wybranego przez  nich projektu. Po wygraniu i wykonaniu modernizacji placu zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9, z którego bardzo chętnie korzystają nasze dzieci, a nawet całe rodziny, obecnie pragniemy rozbudować ten obiekt w ramach zadania „Strefa aktywna dla zdrowia w dzielnicy Denków - budowa kompleksu sportowego", w miejscu obecnego boiska asfaltowego przy szkole. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu w dniach 8-12 maja w godzinach  od 13.00 do 18.00 budynku Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Niewiadomej 19.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, Czas Serca, Miłujcie się, Mały Gość dla dzieci oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 11. W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Cecylię Frąk (ul. Zygmuntówka). W środę o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Jana Cieplińskiego (ul. Browarna). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Wszystkim Parafianom, Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego
na nowo nadchodzący tydzień.
Szczęść Boże!