• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Tradycyjnie jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzisiaj odbywa się też zbiórka ofiar do puszek na misje „Ad gentes”.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota Miesiąca.
  w I Czwartek będziemy modlić się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy parafian, a szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich.
  w I Piątek odwiedziny  chorych od godz. 9.00. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy szczególnie dzieci i uczniów gimnazjum. Msze Święte o godz. 16.00 i 17.00. Na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas III gimnazjum, potem odbędzie się dla nich spotkanie w domu parafialnym. Droga Krzyżowa dla wszystkich w najbliższy piątek tylko o godz. 16.30.
  w I Sobotę zapraszamy parafian, a szczególnie członków Kół Żywego Różańca  na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
  – za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po porannej Mszy Świętej będzie katecheza Maryjna.
 3. Nabożeństwa Gorzkich Żali odbywają się w niedziele o godz. 16.15. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu. Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można pod zwykłymi warunkami dostąpić odpustu zupełnego.
 4. Zakończyły się już ferie i powróciliśmy z różnych wyjazdów, dlatego przypominamy – zwłaszcza dzieciom i młodzieży – o tym, aby uczęszczały na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 5. W przyszłą niedzielę przypada dzień wspomnienia św. Kazimierza, Królewicza. Swoje imieniny będzie obchodził ks. Kazimierz Kowalczyk SCJ. Zapraszamy na Mszę Świętą imieninową 4 marca (w niedzielę) o godz. 10.00. Naszego Solenizanta polecamy Waszym modlitwom.
 6. Liturgicznej Służbie Ołtarza i Scholce Dziecięcej przypominamy, że od tego tygodnia wracają cotygodniowe spotkania (kandydaci i aspiranci we wtorki o 16.00; scholka w środy o 16.00; ministranci w czwartki o 16.00).
 7. W zakrystii do Księgi Abstynencji można wpisywać przyrzeczenia abstynenckie na czas Wielkiego Postu.
 8. Parafia Miłosierdzia Bożego 2 marca (piątek) zaprasza na Nabożeństwo Stacyjne; temat: „Rodzina w nauczaniu św. Jana Pawła II”.
 9. Pod chórem znajduje się skrzynka „Jałmużna wielkopostna”, do której można wrzucać ofiary dla potrzebujących w naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 11. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ogłasza zapisy do szkoły i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019. Wnioski o przyjęcie do szkoły można składać od 26 lutego do 29 marca br. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły lub o nich przeczytać na ulotkach, które znajdują się na stoliku pod chórem.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, Mały Gość dla dzieci oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 13. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Ireny Ziółkowskiej z ul. Stalowej i jedenastoletniej Darii Tomczyk z ul. Samsonowicza. Natomiast jutro (w poniedziałek) o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Bożeny Pucułek z Denkówka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Parafianom i Gościom życzmy błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Bolesnej w nowym tygodniu.
Szczęść Boże!