• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

 1. Dzisiaj przypada V Niedziela Wielkanocna. 
 2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się Uroczystość Pierwszej  Komunii Świętej. Przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, że udział dzieci  w Białym Tygodniu jest obowiązkowy.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • wtorek  – święto, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu  o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 5. 20 maja 2017 r. (sobota) o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania  udzieli ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz – ordynariusz diecezji sandomierskiej. Na tej Mszy Świętej będzie zbierana składka, która zostanie przeznaczona na ewangelizację dzieci i młodzieży w diecezji sandomierskiej. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na nabożeństwa majowe, na Msze Święte i na próby w poniedziałek, wtorek, środę. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, rodziców, świadków, rodziny w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy rodziców do pomocy w sprzątaniu kościoła przed bierzmowaniem w piątek o godz. 18.40.
 6. 21 maja 2017 r. (niedziela) z okazji 100. rocznicy objawień w Fatimie, zapraszamy Parafian na wspólną pielgrzymkę do Wólki Bodzechowskiej, gdzie znajduje się kapliczka Matki Bożej Fatimskiej. Pielgrzymkę rozpoczniemy modlitwą przy Grocie Maryjnej przed kościołem parafialnym o godz. 16.00. Przejdziemy przez Rynek Denkowski, a następnie ulicami: Rudzką i Wschodnią do Wólki Bodzechowskiej. Będziemy odmawiać różaniec i śpiewać pieśni maryjne wg Modlitewnika Fatimskiego. Około godz. 16.50 wspólnie z tymi, którzy dołączą do pielgrzymki i mieszkańcami Wólki Bodzechowskiej uczestniczyć będziemy w Nabożeństwie Majowym, a następnie we Mszy Świętej W jej czasie będziemy modlić się w intencji całej Parafii oraz w intencji Róż św. Rity w przeddzień jej liturgicznego wspomnienia. Zachęcamy do wzięcia świec. Zapraszamy do uczestniczenia w tej uroczystości. Posłańców prosimy o odbiór listu Razem.
 7. W dniach 8-9 lipca 2017 r. organizowana jest pielgrzymka do Lichenia i innych szczególnych miejsc Maryjnych. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 
 8. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za kwiaty do naszego kościoła oraz za pięknie posprzątanie kościoła. Dziękujemy także za dar ołtarza z okazji Pierwszej Komunii św. dzieci: za różowy ornat i nowy klęcznik do adoracji. Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, Oremus na czerwiec oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem. Do nabycia jest Modlitewnik Fatimski.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego
oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej
w nowym tygodniu.
Szczęść Boże!