• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte dzisiaj o godzinie: 6.00 (rezurekcja), 10.00, 11.30, 17.00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.30.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 7.30, 10.00, 11.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00. Taca przeznaczona jest na KUL. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 9.40 (przed Mszą Świętą). Natomiast w tygodniu od wtorku do soboty nowenna będzie po Mszach Świętych o godz. 18.00. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 3. Przez cały najbliższy tydzień będzie trwać Oktawa Wielkanocy. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy post nie obowiązuje.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
 5. W najbliższą niedzielę zapraszam młodzież z kl. III gimnazjum, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania, na Mszę Świętą o godz. 10.00 wraz z Rodzicami. Wtedy młodzież otrzyma krzyże. Próba przed Mszą Świętą o godz. 9.30 w kościele.
 6. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie rozdanie nagród dla dzieci za udział w konkursie palm.
 7. W tym tygodniu zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza nie odbędą się. Na cotygodniowe spotkania ks. Grzegorz zaprasza służbę liturgiczną w następnym tygodniu według ustalonego harmonogramu.
 8. Dziewczynki ze scholi zapraszamy na próbę śpiewu jutro na godz. 10.30 do salki na plebanię, a potem na Mszę Świętą na godz. 11.30. Cotygodniowe spotkanie z nauką śpiewu odbędzie się w najbliższy piątek o 15.30 w salce na plebanii.
 9. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeżyć Triduum Paschalne. Dziękuję współbraciom kapłanom: ks. Grzegorzowi, ks. Stanisławowi, ks. Kazimierzowi za posługę w konfesjonale, posługę przy ołtarzu, za Słowo Boże. Dziękuję za zrobienie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za sprzątanie kościoła i przygotowanie kościoła do uroczystości: ks. Grzegorzowi,  Markowi Sali, Danucie i Tadeuszowi Stępień, Markowi Ziemniak, Beacie i Janowi Wiącek, Damianowi Bucior, Teresie i Krzysztofowi Skalskim, Tadeuszowi Deroń, Patrycji Budzeń, Piotrowi Budzeń, Teresie i Małgorzacie Grudzień, Henryce Oszurek, Irenie Mazur. Dziękuję Markowi Sali za uporządkowanie terenu wokół kościoła, za posługę w kościele, za dyspozycyjność w tych szczególnych dniach. Dziękuje siostrom zakonnym: s. Małgorzacie, s. Katarzynie, s. Elżbiecie za wszystkie przepięknie  ułożone kwiaty w kościele.  Adamowi Sudy za wypożyczenie przyczepki. Dziękuję kl. Łukaszowi Sudy, Oazie Rodzin, Neokatechumenatowi, Sercańskiej Wspólnocie Świeckich, Różom Żywego Różańca, siostrom zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną posługę podczas Triduum Paschalnego, Panom za piękne świadectwo podczas umywania nóg w Wielki Czwartek, s. Agnieszce - organistce, Chórowi Parafialnemu, Teresie i Małgorzacie Grudzień  za dekorację chrzcielnicy i paschału, Państwu Górczyńskim z ul. Wiśniowej za materiały do dekoracji kościoła, Dariuszowi Gajos i Pawłowi Szpikowskiemu za robienie zdjęć oraz wszystkim osobom zaangażowanym w procesję rezurekcyjną. Parafianom za piękną modlitwę w czasie adoracji, za udział w Triduum Paschalnym, za posługę w czasie procesji na  rezurekcji. Wszystkim pragniemy wyrazić nasze podziękowanie staropolskim "Bóg zapłać!".
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, nowy Oremus na maj oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 11. W poprzednim tygodniu pochowaliśmy śp. Kazimierę Kuc. W najbliższy wtorek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Joanny Zajączkowskiej.  Zmarłych polecajmy Miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach.

 

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy radości wiary,
która wypływa ze zwycięstwa Jezusa nad śmiercią i szatanem.

Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi Wam na każdy dzień!