• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dzisiaj w Zgromadzeniu Księży Sercanów przeżywamy Sercański Dzień Pamięci poświęcony zmarłym Współbraciom i znaczącym postaciom z naszej historii. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby codziennie czytać Pismo Święte w naszych domach.
  Nieszpory za zmarłych dzisiaj o godz. 16.30. Natomiast w tygodniu adoracja z modlitwą za zmarłych po Mszy św. o godz. 17.00.
  Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostanie przyjętych 8 nowych chłopców. Natomiast - po rocznym okresie próby - ministrantami zostanie 6 chłopców. W tym roku wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza jest dwudziestu. Dziękujemy im i ich rodzicom za zaangażowanie i posługę dla Boga przy Jego ołtarzu. Jednocześnie prosimy, by kolejni rodzice zachęcili swoich synów do zostania ministrantem. Prosimy w tej sprawie kontaktować się z ks. Grzegorzem.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła.
 3. 28 listopada (wtorek) zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup parafialnych na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej. Na spotkaniu będzie omówienie kolejnego wydarzenia parafialnego oraz wydarzeń związanych z adwentem, rekolekcjami parafialnymi i innych spraw.
 4. Serdecznie zapraszam Parafian należących do Parafialnego Zespołu Caritas na Mszę Świętą o godz. 17.00 w najbliższą środę (29 listopada), następnie spotkanie w salce na plebanii.
 5. W tym tygodniu przypada I Piątek oraz I Sobota Miesiąca. W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy szczególnie dzieci i uczniów klas gimnazjalnych. Msze Święte będą tego dnia o godz. 15.30 i 17.00. O godz. 16.30 nabożeństwo wypominkowe. We Mszy Świętej od godz. 17.00 uczestniczą uczniowie klas III, a potem mają spotkanie formacyjne w domu parafialnym. W I sobotę zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi, szczególnie Róże Żywego Różańca, na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 6. W najbliższą niedzielę (3 grudnia) na Mszy Świętej o godz. 10.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Spotkanie dla wszystkich przedstawicieli poszczególnych ulic będzie 4 grudnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 16.00, po spotkaniu odbiór opłatków wigilijnych wraz z życzeniami świątecznymi do Parafian.
 7. W najbliższą niedzielę (3 grudnia) o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta od całej Wspólnoty Parafialnej w intencji Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które przeżywają w tym roku Jubileusze związane z posługą na ziemi sandomierskiej, ostrowieckiej, w tym w na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy Parafian na Mszę Świętą, aby modlitwą wyrazić wdzięczność za ich posługę oraz prosić o dalsze błogosławieństwo Boże dla Sióstr, w intencji dzieł prowadzonych, a także o nowe powołania do ich Zgromadzenia Zakonnego.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 zostaną pobłogosławione lampiony adwentowe. Prosimy, by dzieci - zwłaszcza te, które przygotowują się do I Komunii Świętej - na tę Mszę Świętą przyniosły lampiony do poświęcenia.
 9. W najbliższą niedzielę (3 grudnia) w naszej Parafii będziemy przeżywać Dzień Rodziny. Będziemy Panu Bogu dziękować za każdą Rodzinę w Parafii. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 będą uczestniczyć małżeństwa należące do Domowego Kościoła. Będzie okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat Domowego Kościoła. Zapraszamy serdecznie małżeństwa na wspólną modlitwę. Po Mszy Świętej będzie spotkanie z małżeństwami należącymi do Domowego Kościoła w kawiarence parafialnej w domu parafialnym. Podczas prezentacji multimedialnej będzie okazja dowiedzieć się więcej na temat Domowego Kościoła oraz będzie można wyrazić chęć przynależenia do tego ruchu. Serdecznie zapraszamy.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny z lampionami adwentowymi, Oremus grudniowy oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem. Pod chórem można nabyć kalendarz parafialny na 2018 r.
 11. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Władysławy Zapały, Genowefy Jurys, Teofili Chadały. Wszystkich naszych zmarłych polecajmy Bogu w modlitwach, wypraszając im radość nieba.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.
Szczęść Boże!