• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Dzmitry'ego Prystupa – kleryka z Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów (pochodzącego z Białorusi), który będzie miał praktykę w naszej parafii przez cały wrzesień. Życzymy owocnego przeżycia praktyki duszpasterskiej.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. 4 września (poniedziałek) rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 9, Gimnazjum i Liceum Katolickiego w naszym kościele będzie o godz. 8.00. Zapraszamy także rodziców. Ze spowiedzi św. dzieci i młodzież mogą skorzystać  dzisiaj w czasie Mszy Świętych i w poniedziałek przed i w czasie Mszy Świętej.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM, a w środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca. W I Czwartek modlimy się za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich.
 6. 6 czerwca 2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem z udziałem Konferencji Episkopatu Polski miało miejsce poświęcenie Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to jeden z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Akt zawierzenia Maryi ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 września 2017 r. (piątek), w święto Narodzenia Matki Bożej. Dlatego serdecznie zapraszamy Parafian na Mszę Świętą o godz. 18.00, po niej odbędzie się Apel Jasnogórski przygotowany przez młodzież. Na zakończenie Apelu Jasnogórskiego zawierzymy całą Parafię Maryi. Do Waszych Rodzin zostanie rozniesiony list Razem, przygotowany na tę szczególną okazję wraz z tekstem zawierzenia Maryi. Prosimy, aby Parafianie, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim w kościele, niech z Mszą Świętą i Apelem w kościele połączą się duchowo przez np. zapalenie świeczki, odmówienie Litanii Loretańskiej, jedną część lub dziesiątkę różańca św. i odmówienie aktu zawierzenia. List Razem można odbierać dzisiaj po Mszy Świętej.
 7. We wtorek po Mszy Świetej wieczornej zapraszamy na spotkanie przedstawicieli Grup Parafialnych oraz młodzież, aby przygotować powyższe wydarzenie (Apel Jasnogórski).
 8. Ksiądz Grzegorz zaprasza na pierwsze spotkania - o charakterze organizacyjnym - w nowym roku szkolnym następujące grupy i osoby:
  - w środę, 6 września, o godz. 19.00 - kandydatów, aspirantów, ministrantów i lektorów wraz z jednym rodzicem;
  - w czwartek, 7 września, o godz. 16.30 - dziewczynki ze scholki wraz z jednym rodzicem;
  - w piątek, 8 września, o godz. 16.30 - rodziców dzieci z klas III, które chcą w tym roku szkolnym przyjąć I Komunię Świętą.
  - w sobotę, 9 września, o godz. 19.00 - młodzież, która była na SDM-ie i pozostałych chętnych z młodzieży, począwszy od VII klasy.
  Spotkanie młodzieżowe odbędzie się w salce na plebanii. Natomiast pozostałe spotkania odbędą się w kościele. Bardzo prosimy o obecność zarówno dzieci i młodzież, jak również rodziców.
 9. Rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, dlatego 12 września 2017 r. (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty parafialne na Mszę Świętą. Po Mszy Świętej i po nabożeństwie ku czci św. Stanisława BM odbędzie się spotkanie w domu parafialnym: poczęstunek, krótka prezentacja wspólnot, omówienie programu formacyjnego, omówienie nowych inicjatyw parafialnych. Serdecznie zapraszamy.
 10. Trwają prace przy zakładaniu blachy na nowej wieży. Prace mogą potrwać ok. tygodnia lub  półtora tygodnia. Chciałem bardzo serdecznie podziękować Parafianom, za tak piękną odpowiedź na zaproszenie przy pilnowaniu wieży. W celu dalszego zabezpieczenia ochrony sygnaturki w nocnych porach bardzo proszę Parafian o wpisywanie się na dyżury nocne. Lista znajduje się w zakrystii. Dziękuję Parafianom za wsparcie finansowe, materialne w postaci wypieków ciast dla pracowników.
 11. W najbliższą niedzielę (10 września) po wszystkich Mszach św. będzie miała miejsce adoracja nowego krzyża, który będzie umieszczony na nowej sygnaturce. Każdy będzie miał możliwość oddania czci krzyżowi przez ucałowanie. Natomiast poświęcenia nowego krzyża dokonamy na Mszy św. o godz. 10.00.
 12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Julianny Majeckiej, Angeliki Mazur, Janiny Lulkowskiej, Lucjana Jerzego Lulkowskiego. Prosimy o modlitwę w intencji ich zbawienia.
Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom,
dzieciom i młodzieży rozpoczynający nowy rok szkolony,
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.

Szczęść Boże!