• 3_stanislaw.JPG
 • 4.jpg
 • Haso_roku_2020_2021.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą.
 2. Dzisiaj o godz. 11.30 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Jubilatki - p. Marii Ulikowskiej z okazji 103. rocznicy urodzin. Jubilatce życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  •    wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
  •    czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  •    sobota – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej w sali na plebanii odbędzie się spotkanie przedstawicieli Grup Parafialnych w ramach Nowego Oblicza Parafii, aby przygotować pierwsze wydarzenie parafialne.
 5. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. Natomiast w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. 27 sierpnia (niedziela) po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanych przez nawałnice.
 7. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
 8. Bardzo prosimy, aby nie sypać przed kościołem ryżem z okazji ślubów. Ryż to produkt żywnościowy, tak samo jak np. chleb. Nie marnujmy żywności, wokół jest bardzo dużo ludzi potrzebujących.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 10. Trwają prace przy odbudowie nowej sygnaturki na kościele.  Obecnie jeszcze  trwają prace rzemieślnicze przy sygnaturce. Krzyż wraz z kulą metalową są wykonywane nowe. Dzwon został zawieziony do konserwatora w celu wyczyszczenia i zamontowania automatyki. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, za wsparcie finansowe. Liczymy także na dalsze wsparcie ludzi dobrej woli, szczególnie firm, sponsorów.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej.
Szczęść Boże!