• 0_wielkatw.jpg
  • 2_duszpasterze.jpg
  • 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg

Msza Święta z udziałem dzieci

W niedzielę, 8 września br., rozpoczęły się tzw. Msze Święte z udziałem dzieci. Dlatego też zapraszamy wszystkie dzieci, aby wraz z rodzicami przychodziły na niedzielną Eucharystię o godz. 11.30. Na tych Mszach Świętych dzieci przygotowują liturgię (czytają czytania i modlitwę powszechną), śpiewa scholka, a księża głoszą wtedy specjalne kazania dla dzieci z różnymi pomysłami i ciekawostkami.

Natomiast po Eucharystii dzieci mogą wziąć ze sobą naklejkę, na której znajduje się ilustracja do niedzielnej Ewangelii. Prosimy, by dzieci zbierały te naklejki przez cały rok szkolny. W czerwcu przyszłego roku zostaną zebrane książeczki z tymi obrazkami i dla wytrwałych i najbardziej gorliwych dzieci będą nagrody.

 

Dzisiaj na Mszach Świętych rozpoczęliśmy oficjalnie nowy rok duszpasterski i formacyjny dla grup parafialnych. Z tego też względu na Mszy Świętej o godz. 10.00, której przewodniczył ks. Proboszcz Adam Gucwa SCJ, w liturgię zaangażowali się dorośli, a na Eucharystii o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. Grzegorza Siedlarza SCJ w posługi liturgiczne włączyły się dzieci.

Zapraszamy do galerii...