• 0_wielkatw.jpg
  • 1_ALLELUJA.jpg
  • 2_duszpasterze.jpg
  • 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg

"Bądźcie miłosierni..." - relacja z czuwania

W sobotę, 27 kwietnia, rozpoczęło się Sercańskie Czuwanie Młodzieży pod hasłem: "Bądźcie miłosierni..." (Łk 6,36). Zgromadziło ono ponad 450 osób z sercańskich parafii z całej Polski oraz z ostrowieckich parafii. Pierwsza część odbyła się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na os. Ogrody. Nastąpiło tam powitanie wszystkich przyjezdnych, konferencja o Bogu Miłosiernym, którą wygłosił ks. Dariusz Lewczak SCJ, słowo i błogosławieństwo pasterskie bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Potem, wraz z relikwiami Apostołów Miłosierdzia: św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II i bł. Michała Sopoćki, wyruszyła procesja do sercańskiej parafii św. Stanisława BM w Ostrowcu Św. - Denkowie, podczas której została odśpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po dotarciu do Denkowa miały miejsce świadectwa młodych ludzi, ks. Pawła Anioła i s. Elżbiety Kot przede wszystkim o doświadczaniu miłosierdzia ludzkiego. Ta pierwsza część czuwania zakończyła się poczęstunkiem w pobliskiej szkole.

Po przerwie czuwanie rozpoczęło się pantomimą o Miłosiernym Pasterzu, po której ks. Bartosz Mrozek SCJ poprowadził krótki rachunek sumienia. Następnie miała miejsce adoracja, podczas której można było skorzystać ze spowiedzi, ucałować relikwie Apostołów Miłosierdzia oraz złożyć obok nich swoje intencje napisane na kartkach. Zwieńczeniem czuwania była uroczysta Eucharystia celebrowana przez prowincjała Księży Sercanów - ks. Wiesława Święcha SCJ.

Bardzo dziękujemy naszym Parafianom (ponad 80 osób), zarówno młodzieży jak i dorosłym, którzy zaangażowali się na różnych płaszczyznach w organizację Sercańskiego Czuwania Młodzieży - Bóg zapłać!

Zapraszamy do galerii...
Relacja na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej...
Relacja na Lokalna.tv...