• 3_stanislaw.JPG
  • Remont.jpg

Pielgrzymka

W dniach 2-3 września 2023r. 31 osobowa grupa parafian wraz z ks. Proboszczem udała się w pielgrzymce do Strachocina, Miejsca Piastowego i Dębowca.

Strachocina – miejsce kultu Św. Andrzeja Boboli, który sam zwrócił się do ks. Józefa Niżnika (obecnego ks. Proboszcza), by Go czcić w Strachocinie. 16 maja 1988 roku w sposób uroczysty do świątyni zostały wniesione relikwie Św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Błogosławiona ziemia, która rodzin takich synów.

Miejsce Piastowe – sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Przy wjeździe do sanktuarium znajduje się figura Anioła - Stróża Polski. Nawiązuje ona do niezwykłego objawienia, które było udziałem bł. Ks. Bronisława 3 maja 1863 roku. Tutaj, w Miejscu Piastowym wiedzę zdybywał i maturę pisał obecny nasz ks. proboszcz Adam.

Dębowiec – miejsce kultu Matki Bożej Saletyńskiej. Łaskami słynącą figurę Matki Bożej Płaczącej przywieźli w 1910 roku Misjonarze Saletyni ze Szwajcarii, którzy tutaj się osiedli. Cisza i spokój jaki tu panuje sprzyja wewnętrznemu skupieniu, wyciszeniu, zastanowieniu się nad sobą.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Korczynie w „Świecie Czekolady”, by wzmocnić nasze ciała.

Zapraszamy do galerii...